Festiwal Ludowe Inspiracje

Gitara to instrumentem znanym z wielu odsłon. Tym razem będziemy mieli okazję wysłuchać gitary na ludowo. Dwóch wybitnie utalentowanych gitarzystów na strzelińskiej scenie to nie lada gratka nie tylko dla fanów tego instrumentów ale szeroko pojętej sztuki.
Dr hab. Marek Pasieczny to jedna z najbardziej barwnych postaci w całym świecie gitary. Jego koncerty wzbudzają gorący aplauz na całym globie. Marek został obdarzony również olbrzymim talentem kompozytorskim więc jest to artysta wręcz idealny.
Dr Michał Bąk jest jednym z najlepszych gitarzystów młodej generacji w Polsce. Ma na swoim koncie ogromną ilość konkursowych laurów w całej Europie. Na co dzień związany z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Gorąco zapraszamy!

Lekcje śpiweu

Rusza nowa sekcja w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy na spotkanie informacyjne.

Teatr Komedia

OPIS SPEKTAKLU

Wrocławski Teatr Komedia przygotował polską prapremierę sztuki autorstwa Antonína Procházky - bardzo popularnego u naszych południowych sąsiadów komediopisarza, aktora i reżysera – zatytułowaną: „Z twoją córką? Nigdy!". Jest to utwór sceniczny oparty na klasycznej formule komedii pomyłek – zarówno tych sytuacyjnych, jak i przede wszystkim emocjonalno-uczuciowych, napisany żywym, dowcipnym językiem. Przedstawia on historię dwóch zaprzyjaźnionych od lat par małżeńskich – Szimandlów i Koukolików. Ci ostatni, głównie z inicjatywy Alicji Koukolikowej, starają się zapobiec nieuniknionemu, tytułowemu kryzysowi wieku średniego. Za namową państwa Szimandlów wyjeżdżają na drugą podróż poślubną w Rudawy, powierzając opiekę nad nastoletnią córką Sandrą swym przyjaciołom. Do czego doprowadzi ta decyzja, można będzie się przekonać oglądając „Z twoją córką? Nigdy!” . Należy dodać, iż dodatkową atrakcją jest obsada, oparta w głównej mierze na popularnych aktorach, znanych z serialu „Pierwsza miłość”. Nie zabraknie też niespodzianki jeśli chodzi o wykonawcę roli Robina – przyjaciela Sandry. Spektakl okraszony został znakomitymi piosenkami w wykonaniu Karela Gotta, ze świetnymi tancerzami w choreografii Katarzyny Kot-Małeckiej. Zapraszamy :)))